Pierka pre Tigraj

30.03.2021

Od novembra prebieha v Tigraji vojna a ako veľmi zmenila život miestnych ľudí (informácie nájdete na webe kampane).
Aj my, deti na Slovensku môžeme vyjadriť svoj nesúhlas s vojnou a podporiť myšlienky pokoja a mieru pre našich kamarátov a ľudí v Tigraji. Mnohí koledníci Dobrej noviny dobre poznajú krátky vinš: ,,Anjel pokoja nech u vás prebýva a láska Kristova nech vás vždy objíma". Chceme, aby toto prianie pokoja a výzva na ukončenie vojny v Tigraji zaznela i od nás, detí, ktorých rovesníci sú zasiahnutí vojnou a veľmi trpia. Etiópske chrámy sú často zdobené pestrými farebnými ikonami (ikony sú obrazy svätých namaľované/napísané na dreve). Symbolom našej výzvy k mieru sa stal Archanjel Michal. Archanjel, ktorý je posol pokoja a mieru a zároveň bojovník proti všetkému zlu. Pretože vojna je zlo a neprináša nikomu nič dobré. Michal je pre nás poslom mieru a zvestovania budúcej radosti pre Tigraj. Pomôžme Archanjelovi dodať silu a odvahu do jeho krídel. V prílohe nájdete pierko, do ktorého môžete vpísať alebo nakresliť vašu prosbu za mier v Tigraji, za ukončenie strachu a beznádeje či povzbudenie pre deti a rodiny, ktoré najviac trpia vojnou. Tvorivosti sa medze nekladú. Do aktivity sa môže zapojiť aj celá domácnosť, čím viac pierok sa nám podarí vyzbierať, tým silnejšími sa krídla anjela stávajú. Spoločne vyskladajme silné krídla, ktorých posolstvo chceme tlmočiť aj predstaviteľom našej krajiny, pani prezidentke a ministrovi zahraničných veci. 

Vyzbierané pierka od detí (alebo môžu deti poslať aj individuálne) môžete posielať poštou na stredisko eRka, na eRko-HKSD, Miletičova 7, Bratislava 821 08 Bratislava, alebo oskenované (alebo kvalitne odfotené/naskenované mobilom) mailom na zuzka.hallova@erko.sk. Predbežný koniec aktivity je stanovený na 16. apríla.

© 2017 Farnosť Pusté Úľany, Poroská 51/593, 925 28 Pusté Úľany
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky