BISKUPI POZÝVAJÚ K MODLITBE ZA ZOMIERAJÚCICH

09.01.2021

Milí priatelia,

situácia je skutočne veľmi vážna, pozývame Vás, prijmeme výzvu otca biskupa Judáka:
"Adventné a vianočné obdobie nás viedlo k tomu, k čomu sme vlastne povolaní: stať sa skutočne dobrými - milujúcimi ľuďmi. Pocítili sme, že sme autentickí viac "sami sebou", keď nemyslíme len na seba, ale na iných. Ľudskosť pristane nám všetkým a všetci to veľmi dobre poznáme. Aj po sviatočných dňoch sme v situácii, keď si nemôžeme dovoliť, aby tento prejav nášho človečenstva - kresťanstva v našom živote absentoval."

Každý má možnosť pridať sa podľa svojej situácie:

Počas celého januára sa večer o 20,00 spojíme v spoločnej modlitbe:

"Odložme teda na chvíľku prácu, televízny program, prerušme rozhovor, naprogramujme si na mobiloch pripomienku... Bude to náš nový životný štýl, ktorý nám prinesie požehnanie, ozdravenie a posilu v tomto čase. Veď sme si kľakli pred Bohom - ako kedysi dávno mudrci z Východu, ktorí sa domov vrátili "inou cestou", ako noví ľudia obdarovaní vierou a novou perspektívou."

Otec biskup Stolárik na druhej strane pozýva k duchovnej adopcii tých, ktorí na COVID-19 zomierajú často sami a nepripravení. Pomôcť im môžeme obetovaním modlitby v hodine milosrdenstva, aby sme im vyprosili milosrdenstvo v okamihu z odchodu z tohto sveta, aby ich Ježiš obklopil svojim milosrdenstvom.

"Sadnime si duchovne vedľa zomierajúceho, ktorého nepoznáme, adoptujme si ho a modlime sa za neho Korunku Božieho milosrdenstva."

Keď sa bude Korunku modliť rodina, ktorá má 5 členov, môže pomôcť vyprosovať Božie milosrdenstvo piatim zomierajúcim ľuďom. Pozývame rodiny, spoločenstvá a všetkých ľudí dobrej vôle, adoptujme si duchovne zomierajúceho a prosme o Božie milosrdenstvo pre jeho dušu.

Rádio Lumen pridáva do modlitby o 15:00 osobitnú výzvu. Pozývame všetkých k spoločnej modlitbe a adopcii neznámych zomierajúcich na COVID-19.

za predsedníctvo FKI 
Tomáš Kuzár 

© 2017 Farnosť Pusté Úľany, Poroská 51/593, 925 28 Pusté Úľany
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky